loader image

III pakopos pensija. Savarankiškas kaupimas

2021-01-19

III pensijų pakopa – patrauklus pasirinkimas, norintiems kaupti savarankiškai. Tai yra asmeninė sąskaita pensijų fonduose, skirta taupyti ir investuoti ateičiai. Lėšas pervesti į šį fondą galite tiek Jūs, tiek Jūsų šeimos nariai ar darbdavys.

Kaupiant visose trijose pakopose, Jūsų ateities pajamos gali sudaryti ne 30% (taip nutiks, jei pasirinksite tik „Sodros“ pensiją), ne 50% („Sodros“ ir II pakopos pensija), o 80% ir daugiau buvusių pajamų.

Pasiryžusiems kaupti savarankiškai padeda valstybė. Ji suteikia gyventojų pajamų mokesčio lengvatą – galimybę susigrąžinti iki 300 EUR per metus!

III pensijų pakopa patraukli dėl savo lankstumo – kiek pinigų, kokiu periodiškumu, keliuose fonduose kaupti, kaip ir kada gauti išmokas – sprendžiate patys.

Kodėl naudinga kaupti III pakopoje?

Didesnė pensija

Profesionalios komandos dėka Jūsų lėšos nuolat investuojamos, ieškant geriausio rizikos ir grąžos santykio.

Investavimo tikslų galite siekti pasirenkant iš keleto investavimo krypčių, kurios skiriasi savo rizika, taikomais mokesčiais ir tikėtina grąža. Kuo ilgiau investuojate, tuo daugiau turto galite sukaupti.

Mokesčių lengvatos

Jei mokate įmokas į III pakopos pensijų fondą už save, savo sutuoktinį ar vaikus, galite susigrąžinti iki 300 EUR per metus. Maksimali įmokėta suma, nuo kurios galite susigrąžinti 20% gyventojų pajamų mokesčio (GPM), yra 1500 EUR. Daugiau apie GPM lengvatą galite sužinoti konsultacijos metu.

Visos lėšos paveldimos

Jūsų sukauptos lėšos III pakopoje – paveldimos. Todėl viskas, ką sukaupsite, priklauso Jums ir Jūsų artimiesiems. Galėsite pasirinkti ir lėšų išmokėjimo būdą, kuris bus patraukliausias.

 

Vis dar kyla klausimas – AR VERTA?
Susisiekite ir išsklaidysime visas abejones!